۱۲ راز در مورد مغز که فروشندگان باید بدانند!

مغز انسان با اینکه فعالیت هایی بسیار پیچیده و اسرارآمیز را مدیریت می کند ، ساختار بسیار ساده و ابتدایی دارد.

عجیب است ، اینطور نیست ؟

مغز انسان برای اکثر تصمیمات انرژی زیادی مصرف نمی کند چرا که قسمتی به نام آمیگدال بر اساس شواهد ، تجربیات و احساسات گذشته فرد تصمیمات را اتخاذ می کند و قبل از اینکه ما بتوانیم یا بخواهیم هوشیارانه تصمیم بگیریم ، وارد عمل می شود.

این واقعیت چه کمکی به بازاریابی می کند ؟

خیلی ساده است ، اگر بتوانید به سطحی از ناخودآگاه افراد نفوذ پیدا کنید که این افراد بدون تحلیل و بررسی زیاد نسبت به شما ذهنیت مثبت پیدا کنند ، می توانید افراد بیشتری را ترغیب کنید که از محصولات و خدمات شما استفاده کنند.

با تسلط به نکات روانشناسی و اسرار مغز به معدن طلا دست می یابید.

 

در ادامه ۱۲ راز در مورد مغز را ارائه می دهیم که با استفاده از این اسرار می توانید کمپین های تبلیغاتی با کیفیت تری را برگزار کنید و نتایج آنرا ببینید:

 

همه انسانها آمیگدال دارند.

قسمتی از مغز انسان ها که به مغز ابتدایی ، مغز قدیم یا آمیگدال معروف است ، رفتارهای ناخودآگاه و احساسات ما را کنترل می کند که بسیار سریعتر از ذهن خودآگاه عمل می کند.

مغز قدیم یا آمیگدال عاشق تصاویر است.

آمیگدال بصورت ناخودآگاه جذب تصاویر سکسی ، حوادث و غذا می شود.مثلا در یک آزمایش متوجه شدیم ایمیلی که حاوی عکس چیز برگر است بیشتر از سایر ایمیل ها خوانده شده است.

 

بویژه تصاویر مربوط به صورت انسان ها

مغز ما این قابلیت را دارد که به طور طبیعی با دیدن حالت های چهره دیگران احساسات آنها را تشخیص دهد .بنابراین تصاویر چهره احساسات را به انسان ها منتقل می کند.

قسمتی از مغز که تصاویر را پردازش می کند دقیقا در مجاورت قسمتی قرار دارد که احساسات را پردازش می کند و بر این اساس تصاویری که می بینیم مستقیما و خیلی سریع بر احساسات ما تاثیر می گذارد. به همین دلیل است که اگر تصویر فردی خوشحال را ببینیم ما هم احساس خوشحالی می کنیم و اگر فردی را در حال دردکشیدن ببینیم با او همدردی می کنیم.

رنگ ها مهم اند:

در طراحی به چیزی بیش از زیبایی توجه کنید ، رنگ های مختلف پیام های مختلفی را به مغز ارسال می کنند. در مورد رنگ ها بیشتر مطالعه کنید.